Zaloguj się

Czujniki

Aktywne filtry

Czujniki wiatrowe do markiz i rolet

Czujniki wiatrowe to jeden z elementów, które tworzą spójny i bezpieczny system automatyki domowej. Przeznaczone są do stosowania przy markizach, screenach i żaluzjach zewnętrznych. Czujnik wiatru zbiera informacje atmosferyczne i reaguje na podmuchy wiatru, natychmiastowo przekazując dane do sterownika, dzięki czemu rolety i markizy są zawsze automatycznie utrzymywane w bezpiecznej pozycji.

W naszej ofercie znajdziesz czujniki wiatrowe Somfy, działające w technologii radiowej RTS oraz IO. Proponujemy dobór podzespołów w dwóch wariantach – Somfy Elois WireFree IO oraz Somfy Elois 3D WireFree IO. Urządzenia są przeznaczone do montażu fasadowego lub bezpośrednio na markizie. Ze względu na swój charakter, wiatrowe czujniki radiowe Somfy nie wymagają dodatkowego okablowania – zamontowane dokładnie tam, gdzie są potrzebne, w estetyczny sposób komponują się z elewacją budynku.

Czujniki wstrząsowe Somfy Elois 3D WireFree są polecane do montażu przy markizach. Technologia zbiera dane o drganiach markizy w trzech wymiarach – poziomym, pionowym oraz bocznym. Dzięki temu kontrola bezpieczeństwa jest zwiększona, a przy wykryciu silnych drgań, napęd markizy natychmiast ją zwija do bezpiecznej pozycji. Czujniki Somfy Elois 3D WireFree zasilane bateriami występują w zróżnicowanej gamie kolorystycznej – bez problemu dobierzesz kolor obudowy, która pozostanie niewidoczna po zamontowaniu do belki markizy.

Czujniki wiatrowe Somfy Elois WireFree działają w dwukierunkowej technologii radiowej i zasilane są bateriami, dzięki czemu możesz umieścić czujnik w dowolnym miejscu, wkomponowując go w fasadę budynku. Czujniki te można zaprogramować w trzech progach czułości, odpowiednich dla markiz, screenów oraz żaluzji.

Czujniki słoneczne Somfy

Czujniki słoneczne zbierają informacje o aktualnym nasłonecznieniu i wysyłają dane do sterownika, który automatycznie reguluje położenie żaluzji, rolet, markiz oraz pergoli i osłon zewnętrznych. Czujnik słoneczny Somfy Sunis WireFree zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, zarządzając położeniem rolet i innych komponentów osłaniających, w zależności od pomiaru natężenia słońca.

Słoneczny czujnik radiowy Somfy Sunis WireFree z łatwością zamontujesz w dowolnym miejscu na fasadzie budynku. Dzięki bezprzewodowej technologii nie wymaga on użycia kabli, a zasilany jest bateryjnie. Czujnik pobiera dane o natężeniu światła słonecznego od świtu aż do zmierzchu i pozwala na automatyczne zarządzanie położeniem wszystkich osłon.

Czujniki radiowe Somfy

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz czujniki radiowe Somfy w niewielkich rozmiarach, które bezproblemowo zamontujesz i wkomponujesz w zewnętrzną elewację. Czujniki słoneczne i wiatrowe pozwalają na precyzyjne zarządzanie markizami i żaluzjami, zapewniając bezpieczeństwo bez konieczności osobistego kontrolowania sprzętu.