Zaloguj się

Zwijacze korbowe

Aktywne filtry

Zwijacze korbowe do rolet

Każdy, kto chce zainstalować w swoim domu lub mieszkaniu rolety, musi odpowiednio do nich dobrać zwijacz korbowy do rolet. Ta mała skrzynka pozwala w prosty sposób podnosić i opuszczać rolety. Zwijacz korbowy do rolet charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a także mogą obsługiwać rolety szerokie i o dużej masie. Dzięki temu zwijacz korbowy bardzo dobrze spełni swoją funkcję w przypadku rolet na oknach balkonowych czy w przypadku solidnych rolet zewnętrznych.

Do skompletowania zestawu, który pozwoli bezproblemowo podnosić i opuszczać rolety, oprócz zwijacza korbowego, potrzebny jest jeszcze odpowiedni kątownik, a także korba. Kątownik montujemy na ścianie i do niego przymocowujemy zwijacz, aby uzyskać stabilne mocowanie podczas pracy zwijacza. Korba to element, którym obsługujemy zwijacz korbowy.

Zwijacz korbowy do rolet zewnętrznych

W naszej ofercie posiadamy zwijacze korbowe do sznura oraz zwijacze korbowe do taśmy marki SELVE. Charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Idealnie pasują do rolet zewnętrznych, które mają większą masę. Dzięki zastosowaniu mosiężnych prowadnic sznur nie brudzi się i przez długi czas zachowuje swój początkowy wygląd.

Do wyboru klientów są dwa rodzaje zwijaczy korbowych, które różnią się elementami odpowiedzialnymi za podnoszenie oraz opuszczanie rolet. Zwijacze korbowe do sznura posiadają mosiężne prowadnice oraz obrotową przelotkę, która pozwala na wygodny prowadzenie sznura. Zwijacze korbowe do taśmy posiadają taką samą obrotową przelotkę do poręcznego używania taśmy. W przypadku zwijacza z taśmą nie ma konieczności zastosowania mosiężnych prowadnic.
W ofercie naszego sklepu dostępne są także korby odpowiednio dopasowane do zwijaczy. Korba składana do zwijacza rolet sprawia, że mniej obrotów jest potrzebnych do obsługi rolety. Korba krótka składana do zwijacza rolet sprawdza się natomiast w miejscach trudno dostępnych, gdzie jej mniejsza długość ramienia pozwala lepiej manewrować przy podnoszeniu czy opuszczeniu rolety. Obie korby wykonane są z metalu oraz posiadają eleganckie wykończenie rączki czarnym plastikiem.

Na co zwrócić uwagę wybierając zwijacz korbowy do rolet?

Najważniejszym elementem zwijacza korbowego do rolet jest jego mechanizm. Podczas zakupu zwróć uwagę, z czego wykonane są elementy mechanizmu. Zwijacze korbowe marki SELVE posiadają metalowe koło zębate, co gwarantuje dłuższą żywotność całego mechanizmu, gdyż koło zębate przenosi największe obciążenie podczas opuszczania i podnoszenia rolet. Wykonanie koła zębatego z metalu uniemożliwia jego pęknięcie i unieruchomienie całego mechanizmu. Koło nawojowe w zwijaczu korbowym do rolet wykonane jest z trwałego tworzywa. Takie połączenie zapewnia wysoką jakość i długie użytkowanie zwijacza korbowego do rolet bez konieczności napraw. Wybierając wysokiej jakości zwijacze korbowe marki SELVE zapewnią długie i bezproblemowe użytkowanie.