Zaloguj się

Zwijacze do przekładni

Aktywne filtry

Zwijacze do przekładni

Dla klientów, którzy posiadają lżejsze rolety o masie do 8 kg, oferujemy zwijacze do przekładni. Są to urządzenia pozwalające bezpiecznie opuszczać i podnosić rolety. W ofercie naszego sklepu znajdują się zwijacze do przekładni renomowanej niemieckiej marki SELVE. Podzespoły znajdujące się wewnątrz zwijacza stworzone są z elementów metalowych, które nie pękną podczas użytkowania. Wysoka jakość wykonania i użytych podzespołów pozwala na długie korzystanie ze zwijacza przekładni bez konieczności napraw.
Do zamontowania zwijacza przekładni nie są wymagane kątowniki. Wystarczą dołączone do zestawu wsporniki oraz śrubki. Ze względu na kompaktowe wymiary zwijaczy (19,1 cm x 17,2 cm x 3 cm) nie trzeba wiercić dużych otworów w ścianie, ani używać długich wkrętów.

Sznur czy taśma – co wybrać do zwijacza do przekładni?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno zwijacz do przekładni sznura, jak i zwijacz do przekładni taśmy marki SELVE. W obu przypadkach do zwijacza można zamontować taką samą roletę. W przypadku wyboru zwijacza dostosowanego do obsługi sznurka należy do niego używać jedynie sznurka. Nie da się go wymienić na taśmę, nawet w przypadku jego uszkodzenia. Dostępne w naszym sklepie zwijacze do przekładni zmieszczą do 11 metrów sznurka lub taśmy.
Wybór pomiędzy sznurem a taśmą powinien sprowadzać się jedynie do preferencji osobistych. W naszej ofercie znajdują się zarówno taśmy do zwijacza rolet o szerokości 14 mm w różnych kolorach (brązowy, szaro – biały, antracytowy i popielaty), jak i sznury do zwijacza rolet o średnicy 3,9 mm w 4 kolorach (czarno – biały, brązowy, antracytowy, ciemny brąz). Do zwijacza przekładni oferujemy także rączkę do podnoszenia rolet, która ułatwia podnoszenie rolety, a także chroni rękę przed urazem i ma uniwersalne zastosowanie – sprawdzi się przy zwijaczach przekładni ze sznurem oraz zwijaczach przekładni z taśmą.

Gdzie i jak zamontować zwijacz do przekładni?

Zwijacz do przekładni to element, bez którego nie da się obsłużyć rolety. Nie będzie możliwe ani jej podniesienie, ani opuszczenie. Z tego względu wybór miejsca do instalacji zwijacza do przekładni oraz sam jego montaż to kluczowe kroki. Ze względu na obsługę zwijacza oraz rolety wskazane jest umieszczenie go jak najbliżej okna, na którym roleta została zamontowana. Oszczędzi to zakupu dużej ilości sznura czy taśmy, a także ułatwi obsługę rolety. Zwijacz do przekładni sznura, tak samo jak zwijacz do przekładni taśmy, możemy zamontować na ramie okiennej lub na ścianie. Drugi sposób jest znacznie prostszy w wykonaniu.
W przypadku samego montażu zwijacza do przekładni należy najpierw otworzyć jego skrzynkę. Następnie trzeba przełożyć taśmę lub sznurek przez hamulec, który pozwoli zatrzymywać roletę na wysokości, na której będzie to potrzebne. Kolejnym krokiem jest zaciśnięcie zapinki na końcu taśmy lub sznurka oraz założenie jej za wystający bolec. Bolec należy docisnąć na tyle, żeby zapinka nie mogła samoistnie wyskoczyć z taśmy lub sznurka. Przed zamknięciem pokrywy należy odbezpieczyć wstępnie naciągniętą sprężynę, a na koniec zamknąć pokrywę zwijacza do przekładni.