Najnowsze posty

Jakie zwijacze do rolet wybrać?

Czy zakup odpowiednich zwijaczy do rolet ma duże znaczenie? Oczywiście! Bez niego roleta nie działa płynnie i bezawaryjnie tak jak powinna. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje zwijaczy do rolet oraz na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Zwijacze do rolet – rodzaje. Które lepsze: na taśmę / linkę czy korbowe?

Czy sprawdzałeś ile czasu poświęcasz każdego dnia na podnoszenie oraz opuszczanie rolet? Niektórzy po prostu zostawiają je zasłonięte przez cały dzień, ponieważ śpieszą się do pracy i w pośpiechu wychodzą z domu. Przez to ich dom może wzbudzać niepotrzebne zainteresowanie, np. złodziei. Na rynku spotkasz się z następującymi rodzajami zwijaczy do rolet: na taśmę lub linkę oraz korbowe. Który rodzaj najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? 

Zwijacze do rolet na taśmę to najpopularniejsze rozwiązanie wśród użytkowników rolet - zarówno indywidualnych klientów jak i firm. Z pomocą linki lub taśmy roleta się zwija lub rozwija. Sam mechanizm jest niesamowicie prosty. Zwijacz znajduje się tuż przy rolecie. Zwijacz na taśmę lub linkę jest mechanizmem praktycznie bezawaryjnym. Wynika to z faktu, że posiada on bardzo prostą konstrukcję. Zwijacze na linkę i taśmę najlepiej sprawdzą się w większości przypadków w lżejszych rolet okiennych 

Z kolei zwijacze korbowe doskonale nadają się do ciężkich, masywniejszych rolet głównie balkonowych, które ważą więcej niż 8 kilogramów. Osłonę okienną zwiniesz oraz rozwiniesz przy pomocy korby. Sam mechanizm jest odrobinę bardziej skomplikowany, ale wykorzystuje także taśmę lub linkę. Korba  bardzo ułatwia zwijanie oraz rozwijanie osłony okiennej. Nie potrzebujesz tyle siły, co w przypadku zwijaczy na taśmę lub linkę

Które zwijacze do rolet najlepiej sprawdzą się w Twoim domu? Jeśli szukasz prostego mechanizmu w dobrej cenie, postaw na zwijacz na taśmę lub linkę. Jest niezwykle łatwy w obsłudze i praktycznie bezawaryjny. 

Przy wyborze zwijaczy weź pod uwagę rozmiar rolet i ciężar materiału rolety. Upewnij się, że wybrany zwijacz jest wystarczająco mocny i duży, aby pomieścić i unosić rolety. Ponadto, zastanów się, kto w Twoim domu najczęściej odsłania rolety. Czy są to zdrowi dorośli, a może osoby starsze lub schorowane. 

Zwijacz do rolety zewnętrznej - na te elementy zwróć uwagę przy zakupie

Budowa zwijacza nie jest skomplikowana. Mimo wszystko, zawsze sprawdź jego budowę oraz ilość elementów metalowych. Komponenty plastikowe są mniej odporne i częściej ulegają zużyciu i awarii,  

Czym jest automatyczny zwijacz do rolet?

Automatyczny zwijacz do rolet to rodzaj zwijacza elektrycznego, który jest napędzany silnikiem elektrycznym. Pozwala na automatyczne unoszenie i opuszczanie rolet.

Przy wyborze automatycznego zwijacza do rolet, zapytaj sprzedawcy, czy  jest on odpowiednio zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi. Równie ważna jest moc silnika.

Na polskim rynku zwijacze elektryczne są mało popularne. Zdecydowanie  lepszym rozwiązaniem jest usunięcie zwijaczy ręcznych, które wykorzystują taśmę lub linkę. Wystarczy, że doprowadzisz zasilanie do skrzynki rolety. Zwijacze nie będą Ci potrzebne. Z tym rozwiązaniem, zyskujesz możliwość przerobienia rolet na elektryczne. Wystarczy dedykowany silnik, który montuje się w rurze nawojowej wewnątrz skrzynki rolety. 

Jeśli chcesz upewnić się czy wybrałeś odpowiedni model czy markę, skonsultuj się z  naszymi fachowcami. Pomożemy Ci w zakupie optymalnego dla Ciebie rozwiązania.

Opublikowany w: Artykuły

Zostaw komentarz